image
Kiedy wchodzę do pracowni Natalii, czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami: pomieszczenie jest wypełnione kolorami, kształtami i fakturami. Prace Natalii bogato zdobią ściany, a towarzyszom im plakaty jej ulubionych ilustratorów. Na podłodze stoją ogromne kredki zrobione z papier mâché, a na biurku zabawne figurki psów. Na pierwszy rzut oka widać, że praca kreatywna to niezwykle ważna część życia Natalii.

“Sztuka towarzyszyła mi od małego, była to jedyna rzecz, którą uwielbiałam robić jako dziecko: w domu malowałam kredkami po ścianach i przeglądałam pięknie zilustrowane książki dla dzieci,” opowiada mi Natalia. “Myślę, że to był naturalny proces nieustannego tworzenia. Ilustracja daje mi bardzo dużą swobodę wyrazu, nie ogranicza i ciągle zachęca do poszukiwania nowych rozwiązań, co jest dla mnie bardzo cenne.”

Lubię bardzo takie powiedzenie, które często słyszę na moich zajęciach: jeszcze nie wiem co to będzie, ale robię to, co moje ręce chcą. Staram się stosować tę metodę również w mojej pracy ilustratorki.
Jak szybko wychodzi w naszej rozmowie, Natalia poza tworzeniem ilustracji pracuje na co dzień jako nauczycielka plastyki. Praca z dziećmi jest dla niej nieprzewidywalna, kreatywna i często zaskakująca. Jak szybko się okazało, proces uczenia działa w obie strony i to nie tylko Natalia jest nauczycielką. “Praca ta jest dla mnie motywacją do rozwoju i poszukiwania coraz to nowych sposobów pracy, kreowania przestrzeni do swobodnego odkrywania świata i podtrzymania w nim pierwotnej ciekawości i kreatywności. Lubię bardzo takie powiedzenie, które często słyszę na moich zajęciach: jeszcze nie wiem co to będzie, ale robię to, co moje ręce chcą. Staram się stosować tę metodę również w mojej pracy ilustratorki.”
Dla Natalii współpraca z ÅOOMI była interesująca z paru względów. “Bardzo poruszył mnie temat troski, bliskości i czułości — są to piękne emocje, które z przyjemnością przełożyłam na język ilustracji,” opowiada. Do tego za marką stoją wspaniałe osoby, które tworzą naprawdę piękne produkty!

W twórczości Natalii często pojawiają się motywy roślinne i w tym przypadku również poszła w tym kierunku. “Dla mnie troska to zrozumienie i blikość, a te emocje nierozerwalnie kojarzą mi się z naturą. Dużo moich inspiracji pochodzi z obserwacji zwierząt i roślin, i tworząc ilustrację na talerz, podążyłam za tym tropem.”

Bardzo poruszył mnie temat troski, bliskości i czułości — są to piękne emocje, które z przyjemnością przełożyłam na język ilustracji.
Bardzo poruszył mnie temat troski, bliskości i czułości — są to piękne emocje, które z przyjemnością przełożyłam na język ilustracji.

Wybierz dla siebie: