Użytkowanie i pielęgnacja

Wiemy, że traktujecie naszą ceramikę z największą troską i miłością. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak dbać o nasze produkty, by mogły służyć wam jak najdłużej.

image image

TEMPERATURY

Nasze kubki, miseczki i talerze są bezpieczne do używania w mikrofalach i piekarnikach, ale nie należy narażać ich na nagłe zmiany temperatur. Nie wkładaj zimnego naczynia do bardzo rozgrzanego piekarnika i gorącego naczynia nie zalewaj zimną wodą — może to spowodować pęknięcie ceramiki.

MYCIE

Ceramika ÅOOMI może być myta w zmywarkach (zarówno tych prywatnych, jak i przemysłowych), nie szkodzą jej nawet bardzo mocne detergenty i środki myjące. W trosce o środowisko polecamy jednak używanie naturalnych środków czyszczących.

PRZECHOWYWANIE

Dzięki wysokiej temperaturze wypalania, nasza ceramika jest bardzo trwała i odporna na kruszenie i obijanie. Wszystkie produkty można zatem przechowywać, układając je jedne na drugich. Warto pamiętać jednak, że żaden materiał nie jest niezniszczalny — obchodź się więc z ceramiką delikatnie.

RYSY

Ceramika ÅOOMI jest bardzo odporna na powstawanie rys. Słabej jakości sztućce mogą jednak porysować jej powierzchnię. Polecamy używanie wysoko jakościowych sztućców do naszych talerzy i misek tak, aby mogły wam służyć na lata.

RÓŻNICE W KSZTAŁTACH

Każdy produkt ÅOOMI przechodzi w procesie produkcji przez kilkanaście rąk ludzkich, dzięki czemu nie ma dwóch identycznych kubków, misek i talerzy. Staramy się zachować możliwie największą spójność rozmiarów, ale nasze produkty mogą różnić się nieznacznie między sobą. W ÅOOMI uważamy, że to czyni je jedynymi w swoim rodzaju.

image

Jeśli nadal masz jakieś pytania, napiszcie do nas na: hello@aoomistudio.com