image
Horizont Cafe jest zaaranżowane w starym lobby kinowym, w budynku którego najpierw mieściło się kino Hirado, a później kino Horizont. W 2018 roku powstała w tym miejscu kawiarnia, dołączając jednocześnie do rodziny ÅOOMI, ponieważ nasza ceramika jest obecna w Horizoncie od samego początku. Wspomnienia po filmowej przeszłości Horizontu towarzyszyły nam od przejścia przez próg — jest coś nostalgicznego w piciu kawy siedząc na charakterystycznych jasnożółtych siedzeniach i patrząc na baristów pracujących za starym okrągłym barem.
Horizont zaskoczył nas świeżym podejściem do prostych dań i rozkochał w swoich piklach, które dodały naszemu talerzu kolorów i charakterystycznego twistu.
Odwiedzamy Horizont w porze brunchu i planujemy spróbować klasycznych dań. Chrupiący bajgiel, kremowe awokado, idealnie ugotowane jajko w koszulce, pikantne aioli z różowego pieprzu i limonki… Horizont zaskoczył nas świeżym podejściem do prostych dań i rozkochał w swoich piklach, które dodały naszemu talerzu kolorów i charakterystycznego twistu.

Horizont Cafe słynie z kulinarnej kreatywności i zaangażowania w wykorzystywanie świeżych, sezonowych składników. Co miesiąc ich utalentowany zespół tworzy nowe dania i nadaje klasykom wyjątkowego charakteru, co sprawia, że każda wizyta obfituje w niespodzianki. Menu ewoluuje wraz ze zmieniającymi się porami roku, pozwalając gościom łapać ulotne jak babie lato smaki i doświadczać tego, co natura ma do zaoferowania.

Jedną z rzeczy, która wyróżnia Horizont, jest koncepcja otwartej kuchni. Duża szklana ściana oddziela kuchnię od kawiarni pozwalając na oglądanie szefów kuchni podczas przygotowywania lunchów i śniadań serwowanych na naszych ceramicznych talerzach MESS i DUST.
Gdyby Horizont był tortem, byłby to retro tort z wiśniami, a tą najważniejszą byłaby kawa. To już trochę tradycja, że ceramiczne kubki ÅOOMI towarzyszą zawsze najlepszym ziarnom specialty i rozkochują w sobie baristów z całego świata. Nie inaczej jest w przypadku Horizont, gdzie mogłybyśmy popijać v60 czy cappuccino codziennie.