image
MILK od dawna należy do rodziny ÅOOMI i z łezką w oku wspominamy ich pierwsze zamówienie złożone aż 5 lat temu, dlatego widok naszych ceramicznych talerzy i kubków w ich pięknym wnętrzu był dla nas ogromnym wydarzeniem. Podczas wizyty poznałyśmy osobiście właścicielkę i założycielkę MILK Bakery, Hamdę, która powitała nas historią o tym jak od zera stworzyła MILK i społeczność wokół niego, a także kawą podaną w naszym ceramicznym kubku.
Ludzie - to oni sprawiają, że każda kawiarnia i restauracja jest jeszcze bardziej wyjątkowa.
Jesteście ciekawi, co możecie zamówić w MILK Bakery w Dubaju? Ta piękna kawiarnia specialty serwuje świeżo wypiekane ciasta, niesamowite ciasteczka, których recepturę Hamda dopracowywała przez lata (możemy śmiało stwierdzić, że to najlepsze, jakie kiedykolwiek jadłyśmy) oraz desery, którym bardzo trudno odmówić. Nasze serce skradło tradycyjne mleczne ciasto podane w naszej ceramicznej misce HAZE i Zaatar Babka, której towarzyszył świeży autorski labneh, zaserwowana na naszym talerzu MESS SMALL PLATE.
Oprócz pysznych wypieków, MILK Bakery oferuje również wiele różnych opcji śniadaniowych. Podczas naszej pierwszej wizyty zakochałyśmy się w tostach z masłem orzechowym i truskawkami lub bananami. Oba warianty wyglądały świetnie na naszych talerzach LARGE PLATE z kolekcji DUST i MESS.

Co zamówimy podczas kolejnej wizyty? Na naszej liście znajdą się na pewno puszyste hotcakes i czekoladowe gofry z orzechami laskowymi. W wyobraźni już teraz jemy je siedząc przy skąpanym w słońcu stoliku i popijając flat white z ceramicznego kubka ÅOOMI w towarzystwie naszego ulubionego KINFOLK, bo MILK ma na swojej półce świetny zbiór książek i magazynów.

Zawsze uśmiechnięta i pomocna bsługa w MILK zasługuje na szczególne wyróżnienie, a latte arts tworzone przez baristów w MILKu zachwycały nas przy każdym kolejnym łyku kawy. Kształt naszych ceramicznych kubków został zaprojektowany tak, żeby nie tylko uwydatnić wszystkie najlepsze cechy użytych do parzenia ziaren, ale też aby ułatwić proces przygotowywania mlecznych kaw, co sprawia, że doskonale nadają się do cappuccino, flat white’a czy latte.
Wiadomość z ostatniej chwili!

Zanim pożegnamy się na razie z MILK Bakery, z przyjemnością informujemy, że MILK przeszedł niedawno remont i podczas kolejnej wizyty przywita Was zupełnie nowym wnętrzem! Nowy MILK jest nowoczesny, ale przytulny i bardzo piękny, z fokusem na naturalne beże i kolory ziemi oraz drewno. Nowe wnętrze możecie sprawdzić na instagramie MILK'a lub zobaczyć je na żywo, kiedy następnym razem odwiedzicie Dubaj.

Jakie ceramiczne kubki i talerze ÅOOMI wybrała Hamda, założycielka MILK Bakery? Kiedy Hamda złożyła pierwsze zamówienie na ceramikę do swojej kawiarni, wybrała kolekcję MESS ze względu na jej nowoczesny design i pomieszała ją z naszymi klasykami: delikatnymi DUST i HAZE, aby uzyskać idealną równowagę. Ta ciesząca oczy mieszanka kamionkowych kubków i talerzy wyglądała fantastycznie w oryginalnym wnętrzu MILK Bakery, ale po niedawnym remoncie i zmianie wystroju Hamda zdecydowała się na kolekcję IRIS. Beżowe odcienie IRIS doskonale pasują do nowej naturalnej estetyki kawiarni.

MILK, do zobaczenia wkrótce!

Niezależnie od tego, czy przemierzasz Dubaj w poszukiwaniu szybkiego śniadania, czy spokojnego lunchu, jesteśmy pewne, że w MILKu znajdziesz wszystko to, czego szukasz… I pewnie dużo, dużo więcej!
Niezależnie od tego, czy przemierzasz Dubaj w poszukiwaniu szybkiego śniadania, czy spokojnego lunchu, jesteśmy pewne, że w MILKu znajdziesz wszystko to, czego szukasz… I pewnie dużo, dużo więcej!

Wybierz dla siebie: